11.08.2014 11:37

Sborová dovolená Strmilov 2014

Den 1. sobota

Skoro všichni postupně přijeli do Strmilova vybalili, zkonstatovali strmost schodů a rozlehlost objektu s obavou, že se ani nepotkáme. Nebylo tomu tak. Večer první úžasná pobožnost – letos jsme si rozělovali podobenství z Lukášova evangelia. O milosrdném Samařanovi Lidušky Kraftové. Pak klasický oheň s buřty a zpěvy.

Den 2. neděle

Ráno se průvodem ubíráme do zdejšího evangelického kostelíka na bohoslužbu. Skoro jsme ho zaplnili. Káže bratr Jan Valeš z CB, který je sice z Prahy, ale má tady nedaleko chalupu. Po bohoslužbě si prohlížíme faru, povídáme s místními.
K obědu klasické plněné knedlíky mistra kuchaře „Knedlíka“ Krejčího se zelím.
Odpoledne koupání v nedalekém rybníku Komorníku. Zvláště děti si to užily. Tak tak jsme utekli před bouřkou, někteří i zmokli. V podvečer přijíždí Leonardo s Theou a jsme na den v neuvěřitelném počtu 36. Večer další podobenství – tentokrát O hostině v podání Pellarových.

Den 3. - pondělí

Celodenní výlet úzkokolejkou tam, pěšky lesy a lukami, trochu slunce, trochu deště, kus zpět, posezení v úžasné hospůdce U Vodníka v Kaprounu a zpátky s párou!!
Večeře v režii Pechových, klasická výborná sekaná a bramborem. 
Podobenství tentokrát o ztracené ovci – Vendula Gutová za spolupráce všech dětí. Večer velké a dlouhotrvající zpěvy v klenuté jídelně, silnější jedinci vydrželi až do rána.

Den 4.  - úterý

Pellarovi vaří úžasnou směs masa a zeleniny k brzkému obědu a pak vyrážíme na návštěvu Telče. Krásné náměstí, některé děti si užil pouličního divadla, jiné výtvarničení ve výtvarné dílně místní ZUŠ. Někteří byli na zámku. A někteří nás opouštějí – Jirkovi a Tereza odjíždějí. Pobožnost – podobenství O boháči a stodolách s Neumannovými.

Den 5. - středa

Celodenní výlet na Landštejn a okolí. Jen Vláďa Gut zůstává, aby se mohl plně věnovat přípravě věhlasného kari.  Ztekli jsme hrad až nahoru na věž. Výhled nebyl pro mlhu příliš valný, ale i tak jsme si to užili. Potom ve skupinkách pěší túry, pokud to tak lze nazvat v okolí hradu. Krásné lesy, lesní rybníčky jak pro rusalky, prostě nádhera. A k večeři nás čekalo to kari.
Z podobenství tentokrát vybírali Pechovi O hřivnách s úžasnou divadelní – jak jinak – scénkou.

Den 6. - čtvrtek

Dopoledne nás řada krájí zeleninu k obědu – Fenclovi se představují s bramboračkou a plněnými plackami – každý si plní sám, masem, smetanou, majonézou, zeleninou. Je to trochu chaotické, ale výborné. Odpolední výlet do Jindřichova Hradce, prohlídka zámku, počasí moc nepřeje dalším procházkám po městě, trochu poprchává.
A večer další podobenství, tentokrát O neplodném fíkovníku v podání Renči Krejčové.

Den 7. - pátek

Neumannovi vaří švestkové knedlíky!! S perníkem!! Mňam. Kolem poledne nás opouští Liduška Kraftová a Leonardo s Theou, jedou autobusem a vlakem do Rokycan. Odpoledne jdeme na krásný výlet do lesů pod Kunžakem, Skála Vysoký kámen a okruh lesem s borůvkami a sem tam i houbami. Večer poslední pobožnost, tentokrát v režii budoucích konfirmandek a dětí – podobenství o Lazarovi a boháčovi. Včetně divadelního ztvárnění samozřejmě.
A pak buřťák, sedíme a nechce se nám balit. Ale musíme v sobotu do 10 vypadnout z domu.
 
Strmilov byl krásný. Určitě se vrátíme. Ani schody nakonec nebyly tak strmé, jak vypadaly první den. A rozlehlé stavení má taky svá kouzla.
 
Fotky z dovolené najdete zde:

—————

Zpět


Kontakt

Farní Sbor ČCE Rokycany

Jiráskova 481/II
337 01 Rokycany


Odřej Pellar, kazatel
(+420) 604 893 248