17.10.2012 16:09

Velká reportáž z letní sborové dovolené

 

Krušné hory - Horní Blatná - 28.7. - 4.8.20

Celou fotogalerii se všemi fotografiemi můžete nalézt zde

2012-07 Horní Blatná

Letošní sborová dovolená byla naplánovaná již rok dopředu. Náš domov na letní týden, fara v Horní Blatné se musí zamlouvat dlouho dopředu. Přesto nás letos bylo mnohem méně, i když prostor fary je velký, krásný, herna, zahrada a kuchyně úžasné. Vše moderně účelně zařízené, v herně spousty her a hraček, pinpongový stůl, fotbálek, na dvorečku hezké posezení, v zahradě velké pískoviště a volejbalové hřisště, travnaté!, ohniště, zkrátka vše co má být tam je. A ta úžasná kuchyně, tu jsme si fakt užívali.

Sjeli jsme se v sobotním slunečném a krásném odpoledni, někteří podnikli první procházku, objevili rynbníčrk nad Blatnou. FOTA???Všichni jsme se pak sešli večer u ohně, opekli buřty, pojedli, popili pivo z blízké - asi tak 50 metrů vzdálené hospody a pak u ohně dlouho, dlouho seděli zpívali a povídali.

Fara v Horní Blatné má vskutku strategickou polohu - obchod přes ulici, druhy za rohem, jedna hospoda těch zmíněných 50 metrů, druhá tak asi 150, ale tam jsme nemuseli, tu "naši" nám nezavřeli. 

Den 1. - 29.července

počasí se dopoledne jaksi nemohlo rozhodnout co se vlastně bude dít. Dopoledne byla bohoslužba vedená naším farářem Leonardem Tecou, potom úžasný oběd - Krejčovi - jako vždy - oblíbené šišky na rozmanitý způsob a letos ještě na objednávku bramborové knedlíky plněné uzeným a zelí. Když jsme se konečně vypravili na výlet - cílem byly skály Na Strašidlech, asi 2,5 km od Blatné, začalo pršet, vytáhli jsme pláštěnky, ale potom jsme se na chvíli schovali pod přístřešek pána s cirkulárkou a čekali, když trochu přestalo, vyrazili jsme. Brzo přestalo pršet

Skály byly krásné, a na zpáteční cestě už vykukovalo sluníčko. Ale hlavně, našli jsme spousty hub, růžovky a hříbky. Večer byly hody z houbových řízků, až nám bylo špatně. Nu na letošní dovolené jsme opravdu nehladověli. 

Den 2. -  30.červenec

Od rána hezké počasí, děti si hrály na zahradě, dospělí pomáhali při přípravě oběda - Pechovi - sekaná a brambory nebo kaše dle výběru. Mnozí jen tak lelkovali. Již 1. den začaly velké sportovní turnaje - ping-pong, fotbálek, hráli hlavně pánové, vášnivě a s nasazením - Vláďa Pech, Leonardo, Michal a z dětí Jakub. Pokračovalo to celý týden, občas s nimi nebyla ani řeč.

Po obědě - výlet na Plešivec - auty do Abertam a pak pěšky, vzhůru na kopec, cestou ještě trochu sprchlo, ale už jen málo, byl to vlastně poslední deštík.

Kolem 6. hodiny odpolední začaly pravidelné pobožnosti. Leonardo vybíral různé biblické postavy, které měly problém s nějakým svým jednáním a my přemýšleli, kde je vlastně vina. Nebylo to úplně snadné. Scházeli jsme se v jídelně, ale častěji venku na zahradě.

Den 3. - 31. červenec

Krásný den, dopoledne nákupy a vaření - Pellarovi - těstoviny, masové kouličky a rajská omáčka. Odpoledne soutěží a her na zahradě. Hrálo se živé Člověče nezlob se,  fotbalová družstva rodinná i napříč společností - co nejrychleji dopravit míč do branky - jednoduché. zdá se, ale hlavní organizátorka Marta přidávala záludně na složitosti. nakonec byl fotbal poslepu s navigátorem nejoblíbenější disciplínou.

Den 4. - 1. srpen

Skorocelodenní výlet do Potůček - vlakem tam, pěšky zpět. Hezký den, cesta místní žlutou lokálkou, v Potůčlách byly potůčky, někteří si šli pro razítko do informačního centra, a na zmrzlinu a pak jsme společně vyrazili krásnou lesní cestou do Blatné. 7,5 km uběho jako voda, Vláďa Gut mezitím připravila klasický Gutí oběd - vepřové kari s rýží. Po obědě jsme se ještě šli koupat s dětmi do rybníčku, neb bylo krásně.

Den 5. -2. srpen

Na dnešek jsme se rozdělili - parta zapálených turistů odjela na Boží Dar a dali si pěší tůru zpět cca 17 km, parta automobilových turistů v většinou dětí si udělala výlet na Klínove, Boží Dar a Božídarské rašeliniště - i to bylo moc pěkné. Zase jsme se sešli při návratu na silnici před Blatnou.

Oběd byl tentokrát spíše dříve a bylo exlusivní Martino kuřátko.

Den 6. - 3. srpen 

Počasí stále přálo a tak jsme si po obědě - buřtguláš a jiné zbytky- zopakovali výlet na Blatenský Vrch přes Vlčí jámy. Stejně jako vloni to bylo moc hezké. Večer uř byl trochu posmutnělý, Pechovi, Leonardo  a Krejčovi odjeli, ale zase přijel Petr Neuman a tak jsme ještě udělali poslední táborák, opékali co zbylo, povídali dlouho do noci

Den poslední - sobota byla věnována intenzivnímu úklidu a balení.

-- pro web zapsala s. Vendula Gutová, kurátorka

—————

Zpět


Kontakt

Farní Sbor ČCE Rokycany

Jiráskova 481/II
337 01 Rokycany


Odřej Pellar, kazatel
(+420) 604 893 248