02.05.2016 15:54

písně: 189, S 52, 678, 379, 487
přítomno:25
doprovod:  J. Brož, H. Pumrová, R. Jirka, M. a A. Neumannovy

1. ve varhanní chvilce po kázání zazněla skladba Antonia Vivaldiho: Cantabile z Koncertu D dur pro flétnu a varhany
  2. poděkování  hudebníkům za doprovod.
  3. v uplynulém týdnu byla setkání dětí, mládeže, zkouška pěveckého sboru a zkouška T.E.S.C.O., včera proběhla brigáda s vyklízením sklepa.
  4. Ve čtvrtek byl zahájen hudební festival kocertem barkoní francouzské hudby s dobovým tancem "Dostaveníčko s Madame Pompadour"
  5. příští neděli bude rodinná neděle, bohoslužba s vysluhováním Večeře Páně, společný oběd a od 13 hod beseda o Pravoslavných klášterech - plakát na nástěnce
  6. dalším kandidátem na místo kazatele v našem sboru je Ondřej Pellar, který po více než půlroční práci ve sboru, ke které byl povolán bratrem administrátorem Hamarim projevil velkou touhu se k našemu sboru vrátit.  Strašovstvo Ondřejovu kandidaturu přijalo, schválilo. Dále se bude postupovat podle řádů. Současně staršovstvo přijalo rezignaci sestry Jany Pellarové na její náhradnictví ve staršovstvu.
  7. v následujícím týdnu bude setkání dětí, nebude setkání mládeže, v úterý se sejde pěvecký sbor v 17,30, zkouška T.E.S.C.O. bude v pátek již od 18 hod. Schůzky seniorů s bratrem Hamarim  nad Biblí v květnu budou 11.5. a 25.5.
  8. Ve čtvrtek bude další koncert festivalu "Hudební jaro v Evangelickém kostele" zahraje kvarteto Hanse Krásy z Prahy, na programu bude hudba Mozartova, Schubertova a Kramářova
  9. informace o finančních krocích - byla podespána smlouva s investiční společností Pioneer Investment, budeme spořit 5000 Kč. měsíčně.  Projekt pronájmu garáže byl pozastaven na dobu 1 roku z důvodu prosby Diakonie Západ. Zjištěno bylo, že některé věci z garáže vyklidit nemohou a chtěli si ji pronajmout, což při jejich finanční situaci přišlo staršovstvu nevhodné.
  10. přečteno prohlášení Synodní rady k vandalismu, který postihl sídlo vedení Diakonie v Praze
  11.  dnešní sbírka je 3. sbírkou pro potřeby Diakonie Západ, která je ve finanční tísni, účelem sbírky je - viz plakát. Další květnové sbírky budou pro seniorátní JJ, 15.5. na Svatodušní neděli bude celocírkevní  sbírka pro Diakonii.