10.10.2010 17:15

Rekonstrukce naší fary

Od začátku května do poloviny září probíhala rekonstrukce elektrických rozvodů, vodovodní a kanalizační sítě v celé sborové budově. Bylo to velmi náročné pro sborový život, ale hlavně pro všechny, kteří přicházeli na brigády a pomáhali se stavebními pracemi, malováním a úklidem. Bylo odpracováno celkem 567 brigádnických hodin, v celkové hodnotě 74 350 Kč.

Sestry a bratři věnovali během prázdnin mnoho ze svého volného času na to, aby pomohli a patří jim za to veliký dík. Budova se tedy uvnitř skví novotou. Ve druhém patře vznikl služební byt pro zaměstnance Střediska Diakonie, v 1. patře byl renovován byt pro faráře.

V přízemí jsme konečně oddělili kancelář sboru od kanceláře Střediska Diakonie a vytvořili nový prostor pro práci faráře a i některých členů staršovstva v bývalém kostelnickém bytě, později dětském klubu Střediska Diakonie. Byla kompletně zrenovována sociální zařízení.

Stálo to hodně úsilí, ale měli jsme z výsledku všichni velkou radost.